Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pleqte e Krujes - Plaç Mor Plak Se S'je I Ri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

O, në pleqni ç'më zu belaja
Si t'ja baj hallit s'e di!
O si n'rini më zu sevdaja,
Plaç mor plak se s'je i ri

Refreni:
Moj dashni moj hileqare
T'këndojn' pleqt e Krujës ty
Ti gjith botën e gëzove
Pse s'na ban dhe ne të rinj?!

Jam ashik, zemra m'merr dallge
Tash në moshën e pleqnisë
O larg prej meje oj bela
Ka hik mosha e ashknisë.

Refreni:
Moj dashni moj hileqare
T'këndojn' pleqt e Krujës ty
Ti gjith botën e gëzove
Pse s'na ban dhe ne të rinj?!

Sa e rand qenka sevdaja
Kush e ka provu e din'
Gjith' ma mirë asht' fukaraja
Se meraku në pleqni

Refreni:
Moj dashni moj hileqare
T'këndojn' pleqt e Krujës ty
Ti gjith botën e gëzove
Pse s'na ban dhe ne të rinj?!


Ky tekst u dërgua nga Kevin

Pleqte e Krujes - Plaç Mor Plak Se S'je I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plaç Mor Plak Se S'je I Ri".
3. Video është e këngës "Plaç Mor Plak Se S'je I Ri", por nuk këndohet nga Pleqte e Krujes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pleqte E Krujes:


Komente 0