Më mbaj mend (për 1 muaj)


Pleqte e Krujes - Potpuri

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri".
3. Video është e këngës "Potpuri", por nuk këndohet nga Pleqte e Krujes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Pleqte e Krujes - Potpuri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  11

Këngë e albumit:

"Ju Knoft Zemra"

Këngë e albumit:

"Kenge Popullore Nga Shqiperia E Mesme"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1992

1992-11-30T23:00:00+00:00M'kan thane shoqet mbrame
Merre moj merre plakun e x2

O t'u thafte goja mre budalle
Qyqja moj ç'ta boj plakun e
Tuj e pasun djalin e x2

M'kane thane shoqet mbrame
Merre moj merre djalin e x2

O ju lumte goja mori shoqe
Do ta marr une djalin e
Sebashku ta gezojme jeten e x2

...

Atje mbas kalaje moj
Nji bahçe me lule
Nji bahçe me lule moj
Mbushun plot me cuca

Mbushun plot me cuca moj
Cila eshte me e bukra
Cila eshte me e bukra moj
Njajo faqe kuqja

Njajo faqekuqja moj
Syte me lot ç'i mbushka
Me lot e me shije moj
Fshija me shamije

Me shami beqari moj
Qenke bash i djalit

...

Moj zoge moj zoge
A po vjen ne dasem e x2

Une po vij po s'kam me se
Mor djal i krutanit e
Mor djal i krutanit e
Jam fullanxe e malit e

Se kepucet t'i boj vete
Moj fullanxe e malit e
Moj fullanxe e malit e
Jam djal i krutanit e

Moj zoge moj zoge
A po vjen ne dasem e x2

Une po vij po s'kam me se
Mor djal i krutanit e
Mor djal i krutanit e
Jam fullanxe e malit e

Se jelekun ta boj vete
Moj fullanxe e malit e
Moj fullanxe e malit e
Jam djal i krutanit e

...

Ç'po me rrika
O goca ke pusi
Syni i zi
Aman porsi rrushi x2

Ref...
M'jep nje uje se plasa
Se me dogji vapa
Se me dogji vapa moj goce
M'jep faqen se plasa

M'jep nje uje se plasa
Se me dogji vapa
Se me dogji vapa moj goce
M'jep gushen se plasa

Ç'po me rrika
Goca te avllija
Dhe perdhe
O ç'i ra shamija x2

Ref...
M'jep nje uje se plasa
Se me dogji vapa
Se me dogji vapa moj goce
M'jep faqen se plasa

M'jep nje uje se plasa
Se me dogji vapa
Se me dogji vapa moj goce
M'jep gushen se plasa

...

Oh Marat Baroka
Hije te paska gjoka x2

O Marat i gjate
Bon kercim si grate x2

Ju bu bu tjarnane
Ju bu bu tjarnane
Haj te lumshin kamet e
Haj te lumshin kamet e

Ban kercim si gocat e x2

Si gocat krutane
Bukur e hedhin vallen x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Pleqte E Krujes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet