Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pleqte E Krujes - Fryn Era N'at Rranx Mali Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

O fryni era lale, o dogj' kërcuni
Jak moj goce m'rri ke gjuni
Of aman anan

O pijm' raki o lal' me shishe t'zez
Na mori gjumi në varrez'
Of aman aman

O, pijm' raki, o lal', me shishe t'bardhë
Na mori gjumi në pazre
Of, aman aman

O fryni era, o lale, n'at' rranx' mali
Jak, moj goce m'ka marr' malli
Of, aman aman


Pleqte E Krujes - Fryn Era N'at Rranx Mali
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fryn Era N'at Rranx Mali".
3. Video është e këngës "Fryn Era N'at Rranx Mali", por nuk këndohet nga Pleqte E Krujes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pleqte E Krujes:


Komente 0