A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pleurat Lajçi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Origin:
  • Pejë 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Pleurat Lajçi is a popular singer of Modern Traditional music. Shkollën fillore e kryen në Pejë, të mesmen të ndarë, dy vite në Pejë e dy në Prishtinë. Kryen studime në Kolegjin "Fama", drejtimi "Banka dhe Financa", të cilat ecin për mrekulli. Fillimet e muzikës së tij i hasim në këndimet live që në fëmijëri, ku në ndërkohë merr pjesë në Festivalin e të rinjve në Pejë. Pleurati, si gjithnjë, është i angazhuar nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme familjare, kryesisht me yllin e këngës shqipe Lorin. Në Qersh...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Berat Demiri

Gentian Gojani

Burim Mehmeti

Alban Shehu

Hevzi Kumanova

Gadaf Elmazi (Dafi)

Sajmir Misku

ZeeroMan

Merytoni

Hysni Zeqiri


Tags: Pleurat Lajci, Pleurat Lajqi, Lati

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019