Më mbaj mend (për 1 muaj)

Plumi Og
  • Emri i Vërtetë:
  • Artan Latifi
Nuk ka akoma asnjë votë

Plumi Og është këngëtar i njohur. Plumi OG qe quhet me emer te vertet Artan Latifi icili ne fillim filloi me emer artistik vetem Plumi, pasi beri disa kenge te para me rap grupin Rap-Porter ne perkrahje me OGB ai u detyrua ta ndrroj emrin pasi qe shum repera artiste te ri plumi bullet, plumi,dhe nje grup shum e re plumat,qe nuk kendojn ma ky u detyrua tja shtoj edhe nje OG emrit te vet qe OG per artanin do te thot ma nalte se gagsterat ne gjuhen gjermane i bie Ober gangster.plumi OG ;artan latifi prej vitit 2011 qe e morri edhe qmimin ne bolero te zvicerrs si reper i 3et ne festival aj me nuk e vazhdoj karieren e tij se e pa se aty nuk zbolohet talenti po aty kishte rolin kryesor kishte dishka tjeter tashte u beren disa vjet qe ma nuk kam ba keng te re.

Më datë 7 Mars 2010, Plumi Og publikon videoklipin "Me Ty".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet