Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Plumi Og - Bonu Burr  (Feat. Ogb)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Featuring

OGB

04/05/2010

2010-05-04T10:20:11+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bonu Burr" kënduar nga Plumi Og.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anonimos - Bonu Burr

1.ANONIMOS
SA HER HI N'MIKROFON // ME NAJKON BOJ GERDI
JA I LSHOJ FJAL DIKUJT // JA NAJKON FERRK E SHTI
U KNAQA TU LU KOQE // ME TALENTAT MAT RI
QDO DIT E QDO NAT // KA NI GRUP O TU HI
SE LASH AS MEM MUJT STRESI // E AS MEM MUJT SMUJA
QUT UM KA NXON MENGJESI // TU PUNU EDHE KUR U NAL STRUJA
INATGJIT TRILLOJSHIN // E SHUMICA UM DOJSHIN
SDI QYSH NUK PRITOJSHIN // PREJ INATI M'SHKATRROJSHIN
TASH U BANA ME KREJT // E SUM HAN KARI PER KURGJO
LUJ KOQE ME KON DU // KUR T'ARSYSHME PE SHO
UN JAV QI KREJT REPERAT // QAJ KINI N'KOMPANIJA
QE I MANI MSHEL N'KSHTILLA // SI QENI LIDH TE SHPIJA
QINU KREJT QINU KREJT // SE VEQ N'KAR POM SHKONI
SE ME RIMA T'LODHTA // QYSHTU VEQ KARIN MA KAFSHONI
O MOS MENONI QEM HAN KARI // PER NAJ REPER ME FAM
SE SAT UM RREH QIKY DAMAR // KOM JAV QI KREJTVE AT NAN

2.REFRENI / ANONIMOS
MOS MENO QE JE BURR // SE NUK KI HIQ BURRNI
MOS HARRO SE JE THMI // O DJALI JEM TALENT I RI
UNE JOM MOTI N'KIT QIM NANE // AMO TI SE KI DIT
UNE JOM MOTI N'KIT QIM NANE // PO SUM PASKE PALLIT

2.ANONIMOS BESINO
KOM BA BE KTA REPERA // KREJT MI SHTI NERDHE
SE JA KOM QI AT NANEN // JON TU PERZI EDHE N'FE
PO NEJSE KTA NUK DIN SEN // VEQ QYSH MJA PERSHTAT
BRE AMATERAT E NANES // QYSH JON BA KREJT SI GRAT
MU KAN GJU TASH KEJT N'KAR // PO KUJNA S'PJA RRASI
EDHE INAT GJIT PO MA HAJN // PO ATA NDRYSHE POJ PLASI
EJ E DI QE UM DON // PO SKOM QA KARIN T'BOJ
EJ E DI QE UM NGON // PO SE DI QA PO DON
SE TI KOKE ME AFAT // PO SPASKE TAKAT PO
TI KOKE SHUM I AFT // PO KTU DUHET PAK MA GAT
BADIHAVA GJUJ KUNGJA // SE KUSH T'KARIT SPO I NGON
BADIHAVA O BUDALL // SE VEQ VETEN PE NGATRRON
MUNOHU MU BA BURR // E ME KALLXU PAK BURRNI
MUNOHU MOS ME GABU // O DJALI JEM TALENT I RI
SE ME TEKSTET E NJEJTA // TASH KREJT E KAN VREJT
EDHE THMIJA QET KAN NGU // TASH PE DIN QE JE TU RREJT

Bujar Cimili (Burraj) - Bonu Burr

Refreni:

Ey Yo Bonu Burr,
Kallxo Veten Tash Bonu Burr,
Qfryje Zemer, Si un temen,
kur kallxohna burr e jo femer

"Hej A Po Don Mu Shty, Une Vi
Kallxo loqk une e di qe sje ti,
marak nuk e kom me rrejt, foli drejt,
se jom qaq nervoz qe i myti une krejt,
ka smatana e ka muta, shiten patriota,
kallxo ku shkon vija me metoda te forta,
une knej veq thej se do shpiuna i urrej,
e qata qa folin, do thojn qe veq rrej,
po jo dosti se fjal hala pi zemres po qes,
sa njeri prej meje po pret hala te des,
une vi me shok e me vllazni une t'rrehi,
i kom do qeh qe ja kan nis veq ty pot lehin,
ishalla st'nxa se dertin kom me ta kajt,
pse i hine ksaj pune kurse botha so ka ta majt,
ruju hini ksaj pune skejve e lutu mos mem pa,
se ta qi nanen nervoz jom, une kom met vra,

Refreni:

Ey Yo Bonu Burr,
Kallxo Veten Tash Bonu Burr,
Qfryje Zemer, Si un temen,
kur kallxohna burr e jo femer

.....................

Refreni:

Ey Yo Bonu Burr,
Kallxo Veten Tash Bonu Burr,
Qfryje Zemer, Si un temen,
kur kallxohna burr e jo femer
Më Shumë Këngë Nga Plumi Og:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet