Më mbaj mend (për 1 muaj)

Polifest

Polifest
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  47

Polifest është festival muzikor e njohur. Ndonëse nuk ka gjetur ndihmë institucionale, festivali i këngës, i vetmi në Kosovë, "Polifest", ka arritur të ruaj traditën dhe të rrugëtojë për nëntë vjet me radhë.Ky festival mbahej çdo vit në Prishtinë ku emrat më të mëdhenj të artistëve nuk ngurronin që të merrnin pjesë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0