Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Polifonia Labe - Kenge Per Nene Terezen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Nene Terezen".
3. Video është e këngës "Kenge Per Nene Terezen", por nuk këndohet nga Polifonia Labe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Polifonia Labe - Kenge Per Nene Terezen  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

14/07/2012

2012-07-14T15:52:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenge Per Nene Terezen" kënduar nga Polifonia Labe.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ansambli Vokal I Gjirokastres. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O moj Nen`e madhe
gjithmon te kujtojme
na je gjend ne halle
ndaj s`po te harrojme

Ne zemrat njerzore
Ti gjithmone do jesh
sepse je hyjnore
te kemi peshqesh.

Nga i madhi Zot
Ti sec` u dergove
ndaj te themi sot
jeten na dhurove.

Ate ta jetojme
ashtu sic` na vjen
se do ta kuptojme
qe vehtveten gjen.Më Shumë Këngë Nga Polifonia Labe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë