A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Poni

Si Trendafil ➡ Comme Rose

 Shqip ➡  Frengjisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Emarildo_triste


Si Trendafil

REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë eshte janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ti ishe i parii tii qe zgjove ndjenjat pa kufij.
I heshtur eshte momenti, i heshtur je dhe ti,
e heshtur eshte biseda,o me ne te dy.
Tani gjërat kuptohen,
qdo te thuash kerkon shpjegim,pse gjerat komplikohen, pse qdo fillim ka nje mbarim.
Shume e brisht eshte dashuria,ndoshta shume e brishte jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia,qe une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situatën, ateher kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jetë...
REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë per buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë është janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ti ishe i pari iiii qe zgjove ndjenjat pa kufijë.(x2)

Shpresa le të vdes e fundit,s'dua të t'harroj
Dhe ne ujëvaren e jetës e di diku do te takojë
Ndonese ne u deshem,se dashuri kurr nuk ishte vone
Tani ngushlloj veten se dita ditës per ty po tretem
Shume e brishtë eshte dashuria,ndoshta shume e brishtë jam une per ty,
po ku ndodhet lumturia që une e kisha me ty.
E kujtoj shpesh situaten ateherë kur ish si trendafil,
trendafili tani vyshket,
vyshket pa jete...

REF:
Dashuria shuhet ne heshtje si thahet trendafili ne etje,
tani kam nevojë për buzeqeshjen qe ma fale ti.
Pa ty shume i ftohtë eshte janari,
pa ty nuk me ngrohë as zjarri,
ti ishe i pari ti qe zgjove ndjenjat pa kufij.


Comme Rose

L'amour se calme en silence car il sèche les roses dans la soif,
Maintenant, j'ai besoin d'un sourire que vous me pardonniez.
Sans vous, le froid est Janvier,
sans toi ni chaleur ni feu,
Vous avez été le premier à réveiller vos sentiments illimités.
Le silence est le moment, vous êtes silencieux et vous,
Le silence est la conversation, soit avec nous.
Maintenant, les choses sont comprises,
Chaque mot exige une explication, pourquoi les choses sont compliquées, pourquoi tout début a une fin.
Très vif est l'amour, peut-être très fragile, je suis pour vous,
où est le bonheur, que j'étais avec vous.
Je rappelle souvent la situation, quand c'était comme une rose,
La rose s'évanouit maintenant
Fade sans vie ....
REF:
L'amour se calme en silence car il sèche les roses dans la soif,
Maintenant, j'ai besoin d'un sourire que vous me pardonniez.
Sans vous, le froid est Janvier,
sans toi ni chaleur ni feu,
Vous avez été le premier à réveiller vos sentiments sans limites. (X2)
Hope m'a laissé mourir en dernier, je ne t'oublierai pas
Et dans la cascade de la vie, je sais que quelque part se rencontrera
Même si nous l'avons fait, cet amour n'était jamais en retard
Maintenant, je me réconforte ce jour par jour, je me débarrasse de toi
Très fragile est l'amour, peut-être très fragile, je suis pour vous,
Où est le bonheur que j'ai eu avec vous.
Je rappelle souvent la situation lorsque la première comme une rose,
La rose s'évanouit maintenant
disparaître sans vie ....
REF:
L'amour se calme en silence car il sèche les roses dans la soif,
Maintenant, j'ai besoin d'un sourire que vous me pardonniez.
Sans vous, le froid est Janvier,
sans toi ni chaleur ni feu,
vous étiez le premier à éveiller vos sentiments sans frontières

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018