Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Poni - Baluket E Ballit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"The Best"

Këngë e albumit:

"As Po As Jo"
**Manushaqe lule
Lulet qe keputen
Do t’i bej varse per gushe
Diten qe do behesh nuse**

Baluket e ballit moj
Mbi syte te kane rene
Si hena mbas malit moj
Si hene e pabere

Lulet e fustanit moj
Ngjajne si argjende
Kush t’i ka qendisur moj
Vete apo jot’ eme

Si do t’ia besh djalit moj
Kujto ç’i ke thene
Tek burimi i zallit moj
Shtegun ta ka zene


Ky tekst u dërgua nga  xhesmina
Më Shumë Këngë Nga Poni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet