Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Poni - Hopa Hopa  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  25

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Yjet E Kenges Popullore Shqiptare (Vol.1)"

Këngë e albumit:

"Shpirtin Kam Tek Ju"


Hopa hopa me ngadale
kush ti bleu ato sandale
ky bandilli se s'mi bleu
me sandale me genjeu

Nuse moj naze madhe
sa bukur dukesh ne valle
sa bukur dukesh ne valle
hopa hopa me ngadale

Hopa hopa me ngadale
kush ti bleu ato sandale
ky bandilli se s'mi bleu
me sandale me genjeu

Nuse moj naze madhe
jo mos qaj se nuk ke halle
ky gezim kjo dasme madhe
hopa hopa me ngadale

Hopa hopa me ngadale
kush ti bleu ato sandale
ky bandilli se s'mi bleu
me sandale me genjeu

Nuse moj marshallah
se po sa moj bejme gjynah
hajde nuse dil ne valle
hopa hopa me ngadale


Ky tekst u dërgua nga Lela
Më Shumë Këngë Nga Poni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet