Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni & Vaske Curri - Kolazh Dasme 2015 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50

O dhender ku vete keshtu
O dhender ku vete keshtu

O qe tek nusja do pak pune
O qe tek nusja do pak pune

O qe tek nusja vajta vete
O qe tek nusja vajta vete

O do ta marr ta kem perjete
O do ta marr ta kem perjete

Pjergudhe moj pjergudhe
Pjergudhe moj pjergudhe

O c'lastar paske hedhur e
O c'lastar paske hedhur e

Shkojne moj djemte e zgjedhur e
O shkojne djemte e zgjedhur e

O mustaqe perdredhur e
O mustaqe perdredhur e

O marrin gjak ne vetull e
O marrin moj gjak ne vetull e

Apo pa dil bije c jane ata moj c jane ata
Apo pa dil bije c janë ata moj c janë ata

Apo jane krushqit more baba more baba
Apo jane krushqit more baba more baba

Apo nisme te vete me ta more baba
Apo nisme te vete me ta more baba

Apo dale bije prit dhe ca moj prit dhe ca
Apo dale bije prit dhe ca moj prit dhe ca

Apo sa te gdhije dhe kete sabah moj prit dhe ca
Apo sa te gdhije dhe kete sabah moj prit dhe ca

Fustanin qe ta solla mbreme a se vesh moj per hatrin tim
Fustanin qe ta solla mbreme a se vesh moj per hatrin tim

Aman a se vesh moj per hatrin tim
Se jam rritur e jetim

Aman se jetim moj jam rritur e
Me kulaç moj te ziture

Aman se jetim moj jam rritur e
Me kulaç moj te zitur e

Aman se jetim moj jam rritur e
Me kulaç moj te zitur e

Quje me ke pire o qejf e gjithe lezet
Qumesht dallendyshe apo qumesht blet

Quje me ke pire o qejf e gjithe lezet
Qumesht dallendyshe apo qumesht blet

O moj vale lumi o moj vale deti
Po nga c'vend i shqiperise ky djale te gjeti

O moj vale lumi o moj vale deti
Une jam nga vendi bukur o nga vilajeti

Jane mbledhur miq e shoke kenga po bucet
Po kercen dhendri me nusen o sa ka lezet

Jane mbledhur miq e shoke kenga po bucet
Po kercen dhendri me nusen o sa ka lezet

O moj vale lumi o moj vale deti
Po nga c 'vend i shqiperise ky djale te gjeti

O moj vale lumi o moj vale deti
Une jam nga vendi bukur o nga vilajeti

Me humbi sahati me ra ne një ferre
40 napolona une e kisha blere

Me humbi sahati me pikoi ne zemer
Kush ma bie prape jeten jap jende

Sahati me zile moj nga gjumi me zgjonte
Do t'ia fal une syrin o kush ma bie sonte

Sahati me zile moj bente tik e tak
Amani moj shoqe mbas e heqim prap

Mos keq bere sahati te keqen e syrit
Ti je vete flori dhe shkuar flori

Mos keq bere sahati largoje merzine
Se loti moj vajze ta prish bukurine

Sahati me zile moj nga gjumi me zgjonte
Do t'ia fal une syrin o kush ma bie sonte

Sahati me zile moj bente tik e tak
Amani moj shoqe mbas e heqim prap


Ky tekst u dërgua nga Rikardo ShaniPoni & Vaske Curri
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/08/2015
Orkestrimi: Valter Beqo
Video Produksioni: MAX Production
Styling: Niko Komani


Poni & Vaske Curri - Kolazh Dasme 2015
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Dasme 2015".
3. Video është e këngës "Kolazh Dasme 2015", por nuk këndohet nga Poni & Vaske Curri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Poni:


Komente 0