Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni - Me Dhe Emrin Nene  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Muzika & Teksti:

Poni

Muzika & Orkestrimi:

Valter Beqo

Këngë e albumit:

"Bio"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2015

2015-11-30T23:00:00+00:00Zot o zot te qofsha fale!
Me dhe me te mirin djale!
Nate e dite ne krahe e mbaj !
Do tja mar o nusen me paje!

REF
Se ti je drite e shtepise ,
Ti je vule e dashurise ,
Pa gjume me ke lene ,
Me dhe emrin nene!

Strofa II
Cdo shtepi le te gezoje,
Me femije te mbreteroje dhe kur ka buke e kripe,
Ne shtepi femijet bejne drite!

REF
Se ti je drite e shtepise ,
Ti je vule e dashurise ,
Pa gjume me ke lene ,
Me dhe emrin nene!

Strofa III
Per ju shoqe per ju bija!
Nje urim e kam nga zemra
Te gjitha u trashegofshi ,
Te gjitha u befshi nena!!


Më Shumë Këngë Nga Poni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet