Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
 • Vendlindja:
 • Lezhë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 64 Vjeç
BIOGRAFIA: Preç Zogaj është një autor këngësh dhe shkrimtar i njohur. Preç Zogaj është shkrimtar, poet dhe gazetar shqiptar. Ai lindi në Lezhë në vitin 1957. Studioi gjuhën dhe letërsine shqipe në Universitetin e Tiranës. Gjate viteve '90 ishte kryeredaktor i gazetes Koha Jone, te botuar ne Tirane....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentThënie nga Preç Zogaj

  Shtyp foton për ta zmadhuar dhe rishtype për ta mbyllur.
  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
  Shiko më shumë
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Autorë Të Ngjashëm:

Hamit Aliaj

Viktor Canosinaj

Albert Zholi

Xhevahir Cirongu

Ferit Lamaj

Rexhep Shahu

Bardhyl Maliqi

Vasil Tabaku

Kristaq Turtulli

Mihal Gjergji

Tags: Preç Zogaj, Prec Zogaj


Komente mbi këtë artist