Më mbaj mend (për 1 muaj)

Premtimi (Premtim Ibrahimi)

Premtimi - Qonu Burra (Feat. Radoo)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42

Premtimi:
M'blidhnu vajza dhe ju gra
Qe kurr drit nuk keni pa
Qani me syt e bukur
Qe jeni msu me kjaaa

Eni ta vajtojm Kosoven
Kosoven e mjer dhe t'shkret
Qe na mbeti sot pa emer
Po na jet edhe pa nder

Llafe t'mira kam degju
Dhe krejt ndryshe tu perjetu
Te k'je prish e je shkatrru
Sdul ni burr o met drejtu

Ref.
Qonu burra ku keni mbet
Se ky vend na mbeti i shkret
Se s'vjen kush o me na ndreq
Se t'part tan o na kan vdek

Qonu burra ku keni mbet
Se ky vend na mbeti i shkret
Se s'vjen kush o me na ndreq
Se na fajet i kem vet

Premtimi:
M'blidhnu vajza dhe ju gra
Qe kurr drit nuk keni pa
Qani me syt e bukur
Qe jeni msu me kjaaa

Eni ta vajtojm Kosoven
Kosoven e mjer dhe t'shkret
Qe na mbeti sot pa emer
Po na jet edhe pa nder

Radoo:
Ferizaj Gjilan Gjakov Prishtin
Krejt rinija po ikin sa jan nuk e din
Kaqanik Prizren Mitrovic edhe Pej
Kush do me met ne kete vend
Qe gjdo sen eshte e padrejt

Liri Pavarsi Politik Varfri
Deputetet ne Kosov ende s'mujn mu ngi
Papunsi Pamundsi Korrupsion Padrejtsi

Premtimi ft. Radoo:
Qka do me bo kur ata dojn dallaveret mi zhvillu
Neren e popullit me shkatrru
E ket popull mos me lan Kosoven ton me shiju

Ref.
Qonu burra ku keni mbet
Se ky vend na mbeti i shkret
Se s'vjen kush o me na ndreq
Se t'part tan o na kan vdek

Qonu burra ku keni mbet
Se ky vend na mbeti i shkret
Se s'vjen kush o me na ndreq
Se na fajet i kem vet


Ky tekst u dërgua nga Igballe KastratiPremtimi (Premtim Ibrahimi)
Featuring: Radoo
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/01/2015
Muzika: Mbreti Records
Teksti: Mbreti Records


Premtimi - Qonu Burra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qonu Burra".
3. Video është e këngës "Qonu Burra", por nuk këndohet nga Premtimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Premtimi (Premtim Ibrahimi):


Komente 1