Më mbaj mend (për 1 muaj)

Premtimi (Premtim Ibrahimi)

Premtimi - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13

I vendosur nDy shtepi
Shum kilometra i ndaj kto dy
Po prap i huaj ku do qe rri
Hallet vujtjet dhe merzin
E lash njersen dhe rinin
Dhe me veten e kthej pleqnin
Me trup jam ne mergim
Dhe me mendje nvenin tim
Ndoshta ndonje dit
Un to ta gjej qetsin

Reff :
O mor gurbet gurpeti shkret
O mor gurbet larg na ke tret
Mbeta i huaj edhe nvendin tem

O mor gurbet gurpeti shkret
A thua ndonje dit tim do te ket
Se ndoshta vdekja pergjimon
Mund te kthen

Neper rrug edhe kufi
Jemi nda pleq e tri
A ka fund kjo nuk e di
Pun e shpin e pasurin
Humba rinin dhe pleqrin
Tash fjalt e gjyshit nMen pom bin

Nuk kam fjal si ta pershkruj
Mallin smund as kush tma shuj
Po merzitem shum po vuj
Ehh mallkoj at moment
Qe mi mori Zoti ment
U mashtrova u nisa per Gurbet

Reff :
O mor gurbet gurpeti shkret
O mor gurbet larg na ke tret
Mbeta i huaj edhe nvendin tem

O mor gurbet gurpeti shkret
A thu ndonje dit tim do te ket
Se ndoshta vdekja pergjimon
Mund te kthen


Ky tekst u dërgua nga  noozGe

Premtimi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Premtimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Premtimi (Premtim Ibrahimi):


Komente 0