Premton Kryeziu
Premton Kryeziu
Premton Kryeziu
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 8 Qershor 2001
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Premton Kryeziu është poet. Rrjedh nga një familje me tradita atdhedashurie nga Bubaveci i Malishevës. Shkollimin fillor e atë të mesëm të ulët e ka kryer në shkollën "Naim Frashëri" të Prishtinës. Nxënës i Gjimnazit "Xhevdet Doda" të Prishtinës. Premtonit i pëlqen natyra, librat, misteret. Shkruan poezi dhe prozë. Libri i tij i parë është "Lule Mbi Diell".

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 0