Premton Kryeziu Poezi
Premton Kryeziu

Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën


Motra, Gezimi Im

Lulja hapet çdo mëngjes,
Hap syrin pa përtesë,
Edhe ajo rritet e zhvillohet,
Më në fund vdes e largohet!

Edhe lulja ka një gjini,
Është femër një mrekulli,
Lulja ndonjëherë thirret si:ajo,
Është femër e mbretëreshë po ore po!

Edhe ajo ty të don,
Të jep frymë me dashuri,
Pra,nuk bëni pa njëri tjetrin,
Kjo e vërtetë se jo mahi!

- Poezi nga Premton Kryeziu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0