Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Kombëtaren

Fryma Ime

Shqipëria e bukur ç'është,
Zemrën kuq e zi siç e ka,
Emrin e saj e shkruaj dhe në dërrasë,
Më frymëzon deri në palcë!

Zemra ime kuq siç është,
Është gjysma e Shqipërisë,
Pjesa tjetër që mbulohet,
Është nga ndihma e vëllazërisë!

- poezi nga Premton Kryeziu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet