Premton Kryeziu Poezi
Premton Kryeziu

Tema: Poezi Për Natyrën


E Bukura Brenda Perit Të Bardhë

Një mal, një fushë, të blera,
Një tokë me barë me fije të drejta,
Me Diell të lumtur shfaqur ditën,
Natën, hënën, të gëzuar duke e pritur.

Ca lulesh krahët i valojnë,
Porsi deti lozë këmbët,
Zogjët zërin po shprehojnë,
Luajnë buzët si dhe dhëmbët!

- Poezi nga Premton Kryeziu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0