Më mbaj mend (për 1 muaj)

Presioni
 • Emri i Vërtetë:
 • Agim Rugova
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 11 Qershor 1979
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  208
Këndon kryesisht: hip-hop

Presioni është këngëtar i njohur. Emri i vertete i Presionit eshte Agim Rugova. Ai beri hitin "E Premte" bashke me shokun e grupit Jetonin dhe nje remix edhe me Unikkatilin.

Në vitin 2005, Presioni publikon albumin e parë "E Premte".

Më datë 26 Gusht 2012, Etnon publikojnë videoklipin "Chronicle", në bashkëpunim me Presioni & Dj Blunt.

Në vitin 2012, Presioni publikon albumin "Kategori E Rond", ku ben pjese edhe hitin e tij ne bashkpunim me UNIKKATILIN "Kategori E Rond".

Më datë 2 Mars 2013, Presioni publikon videoklipin "I Perjetshem", në bashkëpunim me Phenom.

Më datë 4 Maj 2013, Phenom publikojnë videoklipin "We Gettin It", në bashkëpunim me Jeton & Presioni.

Më datë 13 Nëntor 2013, Presioni publikon videoklipin "Qingrrao".

Në vitin 2014, Presioni publikon albumin "13 çingrrao".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Neeli    undecoverr    Gazmend  

Komente

14

Anëtar i labelit

T.B.A.

Anëtar i grupit

Orginallat

Më shumë artikuj nga Presioni »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet