A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Presioni - Qonu Kceni  (Feat. Unikkatil)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/09/2010

2010-09-20T18:34:59

Featuring

Unikkatil

Song from the album:

"Kategori E Rond"


[Part 1 - Presioni]
Dddiiiqka du mju thon/ Ngoni mir teton/ Ku i lat Femnat pse i ndat me nje an/
Pikspari pa Femna smun vallzon/ DJ njo konstruktin ta ndrron/
Deli pej permasi kapju mos ju ndaj/ Bonu superngjits kce kadal e mos ngaj/
Percjelli ritmin leviz per beli shtrengo/ Lemo nga pak e kadale ferko/
Nxehet punu gjethkush kalon mir/ O nxe DJ po ju lag me birr/
Senet t'forta PRESIONI po bon/ Spo dihet qetash ka sa o ka shkon/
Edhe Kamarierat me sherby harrun/ Smun u durun e te rrethi u gjun/
E Shankistat jon ende tuj menu/ a me punu , a me hi me vallzu/

[Chrous - 2x]
Hey a keni dek Shqipe a qa kari kini/ Der kjo Party kjo qim nane ju si dekun veq po rrini/
Pini pini qonu kceni ngreni pa bo qef ju mos e leni/ Garantume sene theni allahile veq mos fleni/

Une REBELI e PRESIONI e po rritke nalt tensioni/
Qe sha t'zuni tash po Gzoni qosh e qosh po nihet Zoni/
Eksplodoi ky Mikrofoni prej Muzike e hallakame/
Qfar piskame e piskame ktu qdo Femen osht e nxane/

[Part 2 - Presioni]
Ohhh Zot runa qa osht ka don mu ba/ Mir o puna se neve mir na ra/
Zgat sa zgat askush s'merzitet/ Nihere per nihere Atmosfera po rritet/
Ju ja dhat Flaken un ja futa Fitilin/ U bo kijameti se ma pranut Stilin/
Ma pelqyt Muziken per ni pllom u rrita/ Tash repovaz me Zemer dej sa bohet Dita/
Ata qe e majn renin , smujn me zan ven/ Gjithkush po leviz Panika po i nxen/
Veshtire me kontrollu nkit Klub u bo renin/ Prap mir osht puna se na e rujna venin/
Me dal mos gabo mo mrena ski me hi/ Kallabllak i madh te hyrja osht tu u zi/
Te ton po munohen diqysh me perbiru/ Qe me mujt me hi edhe ata me Argtu/

[Chrous - 2x]
Hey a keni dek Shqipe a qa kari kini/ Der kjo Party kjo qim nane ju si dekun veq po rrini/
Pini pini qonu kceni ngreni pa bo qef ju mos e leni/ Garantume sene theni allahile veq mos fleni/

Une REBELI e PRESIONI e po rritke nalt tensioni/
Qe sha t'zuni tash po Gzoni qosh e qosh po nihet Zoni/
Eksplodoi ky Mikrofoni prej Muzike e hallakame/
Qfar piskame e piskame ktu qdo Femen osht e nxane/

[Part 3 - Presioni]
Kjo Nat po shkurtohet osht gati me mbaru/ Aksidente ska pas shum mir kena kalu/
Po afrohet funi bashk un e REBELI mo s'pim/ Aj nat an ,un kit an distancum na dy rrim/
Vazhdoj vallzoj quna Rastin sdu ta lshoj/ Sma nin per njeri t'gjall qefin tem und u ta boj/
Kjo Nata jem osht edhe Nata e saj/ Osht kjo nata jon nat qe n'men do ta maj/

[Part 4 - Rebel a.k.a. UniKKatiL]
Une me PRESIONIN mo nuk folim nermjet veti/ Veq pe kapim Mikrofonin e kerkon spe veti/
Pidhat i kan fajet qe po na shtin me nejt bashk/ Mos mu kon kto vasha na ishim vra Kallash/
Ej Qika Qika cila don mu bo Zalika sot/ Pse po rini n'Karrika ku pot pelqen Fizika jon/
Pina kogja Wine/ Ni Champaigne/ Si hajn/ Qimt e Nanes po bertas THE WHOLE WORLD IS MINE/

[Chrous - 2x]
Hey a keni dek Shqipe a qa kari kini/ Der kjo Party kjo qim nane ju si dekun veq po rrini/
Pini pini qonu kceni ngreni pa bo qef ju mos e leni/ Garantume sene theni allahile veq mos fleni/

Une REBELI e PRESIONI e po rritke nalt tensioni/
Qe sha t'zuni tash po Gzoni qosh e qosh po nihet Zoni/
Eksplodoi ky Mikrofoni prej Muzike e hallakame/
Qfar piskame e piskame ktu qdo Femen osht e nxane/

[Outro - Rebel a.k.a. UniKKatiL]
Yeaa... UniKKatiL.. Presioni... Yeahh... Qoni durt nalt...
Dridhne Trupin krejt Femnat e mira, edhe ju t'kqijat hajd ska lidhje..
Yeaahh... Sickest Shit eva Mothafuckers..


Lyrics submited by datii
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019