Më mbaj mend (për 1 muaj)

Presioni - Perballimi (Feat. B52, Cyanide & Unikkatil)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Pre$ioni
........................................................
na hupen shum tri ni hije ju ka pri
nanat majn zi kur mesin pa fmi
edhe shqipja vajton me zonin qe e lshon
qdo i ri qe shkon kraht ja plagon
a thu a pan ata masi qi ran
Çfar gabimi banë nga jeta kur u ndanë
zoti na ka thanë vujtjet na mi lanë
ket jet qe e bamë perkohsisht na ka dhanë
mos u nis me pri n'probleme me hi
e kam pa e di ashtu ma leht e ki
edhe un kam kalu at faz e kom jetu
munohu me kuptu hapi vesht n'gom mu
nese t'prek n'familje me t'drejt e kie
trut mia nxie me barut alltie
pra bonu i sinqert kurrgjo mos ki dert
dita e mir dot pret ti ta gzojsh si mbret
........................................................

Ref:2x UniKKaTiL
........................................................
do t'vjen dhe koha me e bardh
pe shoh shum qart kjo osht tu ardh
a veq ta dia kur do vjen
do t'perballoja dhe qdo sen
........................................................

background sound :
........................................................
"i pandehur a ki diqka me than para se te gjykohesh"
........................................................

B52
........................................................
jeta osht e shkurt deshmoj n'ket gjykat
pse mos me sill kompasin e mu knaq ne ket nat
pse me nejt rat pse n'kom mos mu qu
pse mos me bo dallavere e buk n'sofer me pru
pse me lakmu pse mos mu kon i knaqun
pse un gjepat that e ky tipi i pasun
pse prangat ne duar pse un fajtor
jeta osht e till a zoti prokuror
........................................................

Cyanide
........................................................
siq e pat n'ket gjykat fjalt duhet mi mat,
nese s'don mu nda me shok mi lshu ndjenjat e mu qart
zemren enden t'art po i hupe krejt qa pate
vet e pa de se ni dit i pagun ato mekate
nuk shes men, n'ven m'bjen n'men ni ide qe t'jetoj
nese krejt dyrt me mbyllen ni dritare e krijoj
fluturoj i ndjeki endrrat e kur nuk preki n'tok
ballafaqohem me jet edhe nese eshte e kot
........................................................

Ref:3x UniKKaTiL
........................................................
do t'vjen dhe koha me e bardh
pe shoh shum qart kjo osht tu ardh
a veq ta dia kur do vjen
do t'perballoja dhe qdo sen
........................................................


Ky tekst u dërgua nga  GazmendPresioni
Featuring: Cyanide, B52 & Unikkatil
Publikimi: 01/12/2005


Presioni - Perballimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perballimi".
3. Video është e këngës "Perballimi", por nuk këndohet nga Presioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Presioni:


Komente 0