Më mbaj mend (për 1 muaj)

Presioni - Secili N’vend T’vet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Viktor
Heejo ti mrri aty ku venin e ki

Euu perhajr shehri na koft burra kem bo shpia ja kem qi nonen

Presioni
Athua qka kishte me ndodh me ne po te kishim mbet pa te vetmen ket shpres qe neve na mban ne jet qe na shtyn perpara te na prin e mbara e na qet n'rrug t'drejt ne t'a jetojm ket jet e sa her qe dojm naj levizje t'a bojm gjeth me shpres dhe me vullnet jetojm e kur ai ndryshim me n'fund n'jeten ton do t'zdrit pra ta dim se kush ne na e munsoi ket dit une e di se gjethkush bon gabime ne jet se askush sosht perfekt qe gabime mos t'ket pot perseritet i njejti gabim disa her ty o njeri dot thot tani shpresa tu shterr se ti e shef sa gabuam qendrimet qe i n'drruam e sot me qi at non askush fjalen se man tani munohemi ket jet mezor ta shtyjm perpjet e me shpres vazhdojm ne ket bot ta jetojm

ref.(2*)
hejo ti mrri aty ku venin e ki shqiptari e ka adet me nejt n'shpi t'vet ti mos e merr me siklet pasuria vjen vet
ku na m'beti mundi tash po vet katuni i pari e fundit deri sa t'desin uni perpara sa ke vra ma rensi nuk ka shperblimet na jon da e mo n'darje s'ka tash s'ka lezet se jetohet me siklet prishtina o qytet e fara n'to smun n'gjet se ka shum beton gruni k'shtu se don pra mjelle ti ku bon se katuni e kerkon une pa keqkuptime rrethova formulime k'to jan sygjerime reale pa dallime e s'dua t'flas ma rezultati u pa ktu permirsim ska se dikush i perkrah ju munoheni sot n'shpi t'huj mu bo zot por pse munoheni kot kur e kini kot se e verteta sillet prej t'sillmit villet mandej me n'digju mirret krejt qka nxirret

ref(3*)
Hejo ti m'rri aty ku venin e ki
shqiptari e ka adet me nejt n'shpi t'vet ti mos e merr me siklet pasuria v'jen vet

Presioni
Se si burr me m'bet i permenun n'ket jet duhesh ti mu vrejt me naj veper t'drejt po ti ke bo marri e le dikon pa shpi shum zemra i ke nxi veq pse ke munsi
e ai qe met pa banes jeton dikun n'perdhes ai mbet pa shpres se at e pren n'bes e ai e din se niher prap mbrapa do ta merr dot k'thehet perher e te del nga ky terr qka osht sot tu ba kshtu kurr skem pa as menja sem kish ra per qe vllau vret vlla
shembull per karrik tmasakron me thik t'qin nonen t'fik e ta pin gjakun e ik pra KOSOV e gjor ty krimi sot t'ka n'dor t'rritet per qdo or si kanceri n'zorr se a ka sherim let jet ky shpresim e ti vazhdo o trim lype at ndryshim
ref(*
hejo ti mrri aty ku venin e ki
shqiptari e ka adet me nejt n'shpi t'vet ti mos e merr me siklet pasuria vjen vet

Iuu kiamet qe besa na ra shiu nkallamoq veq uououou mka hi ni tut bre djal tutna shpejt ka me na nxon harami harami harami harami......................


Ky tekst u dërgua nga Niti LukajPresioni
Publikimi: 01/12/2005


Presioni - Secili N’vend T’vet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Secili N’vend T’vet".
3. Video është e këngës "Secili N’vend T’vet", por nuk këndohet nga Presioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Presioni:


Komente 0