Më mbaj mend (për 1 muaj)

Princ1 - Shoku Jem 2 Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  8

Refreni ( 2x )
Shoku jem o shoku jem
Nëse krejt m'lon
Un e di qe s'mlen
Nëse ke plag mu zemra mdhemb
Se vec ti e lexon mendjen tem.

Me nji shok hala rreth e rreth botës
Me nji shok rri prap nkrye t'odës
Me qat shok ndaj dhimbjen e gzimin
Se qat shok kom shok ma t'mirin

Ai nuk m'shiti për pare as femra
Ai nuk m'shiti dhe kur kishte dit t'zeza
Ai ma dha dorën kur tjert ma injorun
Tash tash shifi po m'shkrujn

(2x)
Un e ti bashk kem vujt shum
Qe besa për ty qes plumb
Qe besa për ty s'vej gjum
Ti ngele kur kta tjert shkun

Refreni ( 2x )
Shoku jem o shoku jem
Nëse krejt m'lon
Un e di qe s'mlen
Nëse ke plag mu zemra mdhemb
Se vec ti e lexon mendjen tem.

Bashk kena kena bo shum rrug
Bashk kena nejt edhe pa buk
Bashk shum her jem idhnu
Me gisht tvogël si fmi jem pajtu

Andrra jem nuk ka fol për artista
Andrra jem nuk ka fol për kto plisa
Kom fol vetem qa man zemra
A e man mend sa her jam sha me fjal t'pista

Andrren time vec me ty po e njeki
Mu e ty ty e mu nuk na prish leki
Nuk na duhet fama
Se nuk bojm muzik tregi
Knoj për shok patriot deri kur t'deki

Skom fansa kom njerz që mdun
Kom shok që shpinën ma rujn
Dallaveret nuk na bojn pun
U dhash rrugën pyti ku shkun.

Refreni ( 2x )
Shoku jem o shoku jem
Nëse krejt m'lon
Un e di qe s'mlen
Nëse ke plag mu zemra mdhemb
Se vec ti e lexon mendjen tem.


Ky tekst u dërgua nga FlorindaPrinc1
Publikimi: 25/01/2021
Muzika: Princ1
Teksti: Princ1
Produksioni: Princ1
Orkestrimi: Unik Beatz
Director: Liridon Halili
Video Produksioni: Eb Studio ProductionPrinc1 - Shoku Jem 2
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoku Jem 2".
3. Video është e këngës "Shoku Jem 2", por nuk këndohet nga Princ1.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Princ1:


Komente 0