Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Prince Double H - Amaneti  (Feat. Dls Rsp)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

06/05/2011

2011-05-06T17:40:38+00:00amaneti i tyre ta fitojm lirin oooooo

Prince Double H

Pasha ni All-ah ni Zot nu ka tjeter perveq tij
pasha gjakun e atyne qe kan derdh per liri
pasha shqypen me dy krena shum beteja ka fitu njeten e perjetshme qdo njeri ka me pagu
po flas per ata per ata qe shpejt harrun amanetin e tparve tan deri nven nuk e qun
ku mbeten premtimet kaq shpejt u harrun
ku mbet ai mundin qe me gjak e pagum
shum nena po qajn kan mbet me lot nsy
ku jan ata djem qe dhan jeten per liri
pa du ni pergjigjie ma shum nu po du
po du me dit un kuj jan mbet ku jan shku
e mjera nan vajton kurr pa nal e pa pushu
ku mbet im bir a thu ku u shku pse
pse ma nuk po kthehet ket zemer me gzu
po ju pret Kosova po thojn u shliru

ref...
Jan mledh burrat nhije tqarrit
rreth flamurit tshtrun ni sofer
ni dor nzemer ni flamur
per Atdhe per gjak per vot
me ni za dham betim sot perkund ni djep
dej nfund tfundit sa tjem gall ta run nana amanetin


prince doubli

u kerdit kejt dyjeja me barot me gjak tuj la
sa tjet gjaku nvena tmija bes me shka nuk ka be vlla


Ky tekst u dërgua nga Ylli
Më Shumë Këngë Nga Prince Double H:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet