Pro Band
Pro Band
Pro Band
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Pro Band është grup artistësh i njohur. Në Dhjetor 2009, Pro Band & Etno Engjujt marrin pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Moj Kosov O Vllavi Jem".

Në Dhjetor 2008, Violeta Kukaj Retkoceri & Pro Band marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Kush Mashtron".

Në Dhjetor 2009, Pro Band marrin pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Dikush".

Më datë 24 Nëntor 2010, Pro Band & Ariana Leti publikojnë videoklipin "Prishtinë - Tiranë".

Më datë 28 Prill 2012, Pro Band publikojnë videoklipin "Hajde Luj Qyqek". Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 8 Prill 2013, Pro Band & Sallah publikojnë videoklipin "Ramazani".

Në vitin 2013, Pro Band publikojnë albumin "Hajde Luj Qyqek".

Më datë 10 Prill 2014, Pro Band publikojnë videoklipin "1 Minut". Muzika e këngës u punua nga vetë Pro Band, teksti u shkrua nga Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga Vissound Media.

Më datë 24 Shtator 2014, Pro Band publikojnë videoklipin "Po Jetoj Ne Vetmi".

Në vitin 2014, Pro Band publikojnë albumin "Happy Birthday".

Në vitin 2014, Pro Band publikojnë albumin "1 Minut".

Më datë 7 Shkurt 2015, Pro Band publikojnë videoklipin "Kaj Moj Nane".

Në Prill 2015, Pro Band marrin pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Milionat".

Më datë 5 Dhjetor 2015, Pro Band publikojnë videoklipin "Te Na", në bashkëpunim me Ganja.

Në Prill 2016, Pro Band & Ganimete Abazi (Ganja) marrin pjesë në Celësi Muzikor 10 me këngën "Çika E Tezës".

Më datë 12 Korrik 2016, Ganja & Pro Band publikojnë videoklipin "Kuq E Zi".

Në vitin 2016, Ganja & Pro Band publikojnë albumin "U Knaqëm Tu Knaq".

Më datë 7 Korrik 2017, Pro Band publikojnë videoklipin "Gips U Bone". Muzika e këngës u punua nga Armend Regjepagiqi, teksti u shkrua nga Aida Baraku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati.

Më datë 10 Nëntor 2018, Pro Band & Ganja publikojnë videoklipin "Merak".

Më datë 5 Shkurt 2019, Pro Band publikojnë videoklipin "Baxhanak". Muzika e këngës u punua nga Shkumbin Nebihu.

Më datë 4 Maj 2019, Pro Band & Ganja publikojnë videoklipin "Martesa". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Besim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 17 Qershor 2019, Ganja publikon videoklipin "Zemra Don Dashni", në bashkëpunim me Pro Band. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Bini Nebihu. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 4 Korrik 2019, Pro Band & Ganja publikojnë videoklipin "Kanagjeqi I Motres".

Më datë 1 Nëntor 2020, Pro Band publikojnë videoklipin "A E Ke Dite". Muzika e këngës u punua nga Ervin Gonxhi, teksti u shkrua nga Vojsava Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ervin Gonxhi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0