Më mbaj mend (për 1 muaj)


Pro Band & Ganja - Potpuri 1 (Gezuar 2020)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 1 (Gezuar 2020)".
3. Video është e këngës "Potpuri 1 (Gezuar 2020)", por nuk këndohet nga Pro Band & Ganja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Pro Band & Ganja - Potpuri 1 (Gezuar 2020) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

13/11/2019

2019-11-13T14:00:12+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 1 (Gezuar 2020)" kënduar nga Pro Band & Ganja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Osman Imeraj - Potpuri 1 (Gezuar 2020)

Oj dada sale oj dada selvi
Oj dada sale oj dada selvi
hajt mbushnaj gotat dado me raki
hajt mbushnaj gotat dado me raki

jalla as si mbushi moj zemer
jalla as si pi e
O nan e bab oj zemer un i kom haxhi
2x

Oj dada sale oj dada selvet
Oj dada sale oj dada selvet
Hajt mbushnaj gotat dado me sherbet
Hajt mbushnaj gotat dado me sherbet

Jalla as si mbushi moj zemer
Jalla as si pi e
O nan e bab oj zemer un i kom zotni
2x

Kur e lujm na shoten kur e lujm Rugoven
Nkam e qojm Kosoven e tan diasporen
2x

Kur e lujm na shoten kur e lujm qyqekun
Jalla knojm per juve jo sjao prishim qefin
2x

Albina Kelmendi & Taulant Bajraliu - Potpuri 1 (Gezuar 2020)

maroma ni kafe kadal dal ta pi
se mka ardhur letra per me shku nUshtri

ani shuj bre djalo
qka mkallxove ti
tash na vjen pranvera
qka boj un pa ty 2x

ushtar un po shkoj ee pot la ne shpi
per mall po ti lo sahat e allti

ditet po kalojn ee
koha sosht tujm shku
e mora ni leter ty per me ta shkru 2x

nuk e di a po e sheh qdo kufi e ke kalu
por un vet e kam faj qe kaq gjat te kam duru
a je ti qaj qe na qe ndy gjujn mu perkule
veq me fol niher me mu krenarin tonde e ule
mos u habit me mendu qe gjdo që e mir u bë
un veq thirra me tpa sonte dal ngadale shko n'rs 2x

ti vertet po menon qe po mkall kur spom flet
rri veq pak oj qika nanen se nket bot ti nuk je vet 2x

une mendjen ty ta rrita e sa shpejt u trimerove
gjep te vogel nthes um shtine kuku nane sa shpejt u rrxove

sdua tjem i tjeterkujt
per ty zemren e kam rujt
vetem nje her ne ket jet te deshta me tvertet. 2x

sdua tjem e tjeterkujt
per ty zemren e kam rujt
vetem nje her ne ket jet te deshta me tvertet. 2x

e mos e mluj me mendje tmadhe 2x
o mos ma bo veten ti Pejane
o kur e di qe je Katunare

ne krejt kosoven ty te kerkova
ne jeten time un ty te zgjodha
un ty te zgjodha moj per merak pse moj vajz me plas ne bark 2x

vallahi vallahi bilahi
ka me tdenu ty Allahi
ty te gjeta djal numer 1
po paske dasht djal me tradheti 2x

le ta din bota se jam e jotja
ta din se mdashuron
puthjet e nxehta tek ti i gjeta
me afsh e pervelon 2x
Më Shumë Këngë Nga Pro Band:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë