Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  49

Ne kinemane e harruar
E shoh jeten bardhe e zi
Nje buzeqeshje te cilter qe sma jep dot njeri
Ate buzeqeshje qe me rriti
Ata sy qe me mesonin,
qortonin,tregonin,ndeshkonin
dhe prap me mbronin
Do ti shtregoj fort,se fati na tradhetoi
Gervishti dhe nje enderr,pakez jeten e copetoi
Nuk po kerkoj asgje,vec nje minute me shume
Te me shohesh dhe nje here,te shohesh veten tek une,
Te shohesh se jam rritur dhe koken lart e mbaj,
Te me shohesh qe gjej force,me ke mesuar te mos qaj
Se ndoshta keshtu duhej,por sme duket e drejte
Dal ngadale edhe me ditet,qe kohapo I tret.
E di Zoti deshmitar,i shpirtit qe do mbaj
Do ta bej ashtu te bute ne cast kerkon ta mbaj,
se eshte njeriu im dhe e ndjej qe po renkon
Ndaj kerkoj ne bote une nje fjale,por as ajo nuk me ndihmon.

A do jemi,neser bashke a do te jemi
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot eshte shume vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne cdo hap do jem...

Sonte erdha vone,por ti zgjuar spo me prêt
Sonte erdha vone,vec nje ore e trishte po me flet
Po flasin edhe muret,edhe fotot qe kam prane
Pershperisin disa kujtime qe me lotet u thane
Ketu lame,cka thame,ti pse hesht dhe une hesht
Pse nuk vjen kur kam frike,
Kur kam ftohte jo mos ik,
Papritur nje jehone,nga larg afron ngadale
Nje dallge e madhe,qe Brenda meje kthehet
Me vale,vale qe me mbron,ngroh,ledhaton
Me ndihmon te degjoj,ate ze qe me pershkon
“jam me ty bir dhe kujtimet marrin jete,
muret me nuk po flasin dhe dy shpirtra ndizen lehte”
Dhoma eshte e ngrohte,dhimbja zhduket ne vaj
Ora tani ndalet,frymen tende ne dore mbaj
Dhe malli me perthan shuhet,buleza jete perseri
Nuk mjafton te jesh prap ti...

Sa here do rrezohem,sa here do lendohem
Besoj se do jesh aty
Sa here frike do kem kur bota me tremb
Dhe prap ti do jesh aty
Sa here do kerkoj nje shpatull ku dhe lotet do ti thaj
Nga larg vjen nje ze dhe Brenda meje
Ngrohte ngjall…..

A do jemi,neser bashke a do te jemi
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot eshte shume vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne cdo hap do jem...

A do jemi,neser bashke a do te jemi
Jam,shoh,vetem te mos jesh.
A do kemi,dite te tjera a do te kemi
Jam,shoh,driten do te gjesh.
Sa premtime iken,sot eshte shume vone
Jam,shoh,forcen do te kesh.
Fati deshi ti nuk je ne rrugen qe une e nisa
Jam,shoh ne cdo hap do jem...


Ky tekst u dërgua nga NildiProdukt 28
Publikimi: 16/04/2006
Festivali: Top Fest 3
Muzika: Dr. Flori & Alban Kondi
Teksti: Turjan Hyska
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Produkt 28 - Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg".
3. Video është e këngës "Larg", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0