Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Djaloshi Dhe Shiu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42

Dhe se fundi moti parashikohet me vranesira te medha.
Nga fronti I majte pritet nje ere e forte.
Ndersa nga fronti I djathte,nje rrebesh I lehte.
E rendesishme eshte qe sot bie shi.
I keshillojme rrugetaret te hapin ombrellat.

Ref:Ja shiu pik,pik,pik,pik
Bjen ne rruge troket ai papushim.
E ora tik-tak,tik-tak.
Shkon e djali pret me padurim.
O zemra tik-tak,tik-tak.
Pse tash nis me rrah me kaq nxitim.
Mendon djaloshi qe po prêt ne shi
Me ankth e me gezim.

Rap 1: 24 ore ne dite,12 muaj ne vit.
Mbeta per ty poshte ombrelles
Dhe ti prap me thua prit,
Cfare shkon keq,cfare te heq
Cfare te ndreq,je dreq.
Me ben keq,te kam ves,
Per bese,ti fli une pres.
Miremengjes,gjes,gjes,gjes,gjes.
He pra thuaj nje fjale
Se me je bere stres.
Me bere per Aulin.
Dhe pikat po me bien.
Mendimet s’po me vijne.
Ou me lagu dhe nje makine.
(A me do?)
Po,po moj shoqe po.
Te dua por mos trego
Je per mua,mos harro.
Se te dua,te kam xhan.
Mos ma mbaj koken menjane.
Se te tjera shume kam.
Por te tjerat si ty s’jane.
Shiu bie ne Tirane
Por dot neve nuk na ndan.
E di te zuri lemza
Se tingujt per ty jane
Ndaj degjoma serenaten
qe nen cader po kendoj
Zemer iku dhe nje nate
Dhe pse fatit I besoj.

Rap 2(Eja O shoku yne
Te kemi pritur.)
Me lini mor vellezer
Se jam I merzitur ju thashe.

Mbeta vetem
Jam si peshku pa uje
Mjergulla sapo ka rene
Dhe per te jam I huaj.
S’vjen pranvera me nje lule
Por une mbiva ketu I ziu.
Pa shiko nga ballkoni
Jam djaloshi edhe shiu.
Eja gjithe naten te vallezojme
Per ty behem kavaljer.
Nen valsin e lumturise
Une mister e ti miss.
Do kalojne ato dite dimri
Nga kabina numer 3
S’do te te bej me zile.
Alo,alo pse nuk je.
Nuk jam pirat zemrash
Por njoh zemren e nje gruaje.
Te pranoj ashtu sic je.
Ne kete bote mua me ke.
Ngrije koken lart.
Fishekzjarre ne qiellin blu
Ta degjoj edhe atdheu
Une kendoj per syte e tu.
Mos vono dashuri.
Se jeta nuk eshte loder.
Ti e di,shume mire e di.
Fati shprese e marrezi.
Ti je e re,une jam I ri.
C’te te them nuk e di.
Ti je ajo,une jam ai
(Shhhh,Mistrec)


Ky tekst u dërgua nga MendiProdukt 28
Publikimi: 01/12/2006
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Produkt 28 - Djaloshi Dhe Shiu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djaloshi Dhe Shiu".
3. Video është e këngës "Djaloshi Dhe Shiu", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0