Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Trokas Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  22

tak tarrak trrokas un prap ne nje der qe hapet e me mbyllet prap ajo me hedh posht me ngreh prap lart un ja ku jam trrookas une prap.

PO HAPE MO AT DRREQ DERE TE THASH HAPE DEREN MOO JAM TRRIM JE TRRIM HAH...HAPE MOR DEREN TAHS SDO TA HAPI..IK TANI... HAPE DERENN..! SDO IKII


jo jo jooo...gati per te qene para deres qe hapet me pret zyrtari me zhurmen edhe rradhess i them qe shkolla s'doli e baba nuk ka me lek
a ka mundsi te drejte shkolle tè mee emer lekk
ndersa gjyshes time i thrrasin nga ballkonii a je me siguracioni se te eshte rritur pennsioni
jouuu ters me vajti dita kur vajta ne shtepin time se nona kishte gjith diten qe po rrite nga tatimet
ndersa babi demokratik te zyra e drejtorit po trokiste e kishin heq nga puna se ish me partin socialistee...

Kshtu e ka kjo pun, ne cdo port do`trrokatesh, do lodhesh do trrokasesh..derii sa te plaseeeesh

Edhe vizen per greqi kam dy vjet qe nuk e marr dhe ditelindjene kalova duke pritur ne rradhe

REf.!
Edhe un si edhe ti nje problem gjithkush ka deri sa te do hapet dera do trrokas bam bam bam
tak tarrak trrokas un prap
ne nje der qe hapet e me mbyllet prap
ajo me hedh posht me ngreh prap lart
un ja ku jam trrokas un bam bam bam

tak tarrak trrokas un prap
ne nje der qe hapet e me mbyllet prap
ajo me hedh posht me ngreh prap lart
un ja ku jam trrokas un bam bam bam

bamm prap un jam nje mendim e kam nje moto koken time qe me eshte kthyen ne stugan xhepi plot po e ngroht kush ke lek thahesh ftoht troket ne ndonje dere per pak drejtesi

Ca thot vllai jot un kte gje nuk e di
po ti?
jeaa..
po ti?
sdi gjo un..
ca thot vllau jot un nuk ni me dot kudo qe do trrokasesh do ket te kot

ne kte bot do ta kerkoj fattin tim prapa nje dere
te me thon gjithcka u zgjidh dhe strokite kot ksaj here
edhe shkolla te me ndali dhe shtepi dua te kem
Ja vlen te flesh me endrren derisa mengjesi mua me gjen..
nga dy or neper radha per nje certifikat ku pres me or te gjata
ku pret me or te gjata sa pa fat,sa pa fat haaaaaaape deren


Ky tekst u dërgua nga VloraProdukt 28
Publikimi: 21/11/2003
Festivali: Kënga Magjike 2003


Produkt 28 - Trokas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trokas".
3. Video është e këngës "Trokas", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0