Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Inati (Feat. Anila Mimani)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Ne telefon ti,
Me kontrrollon ti,
Me nervozon ti,
Me thua ccc....
A thu ca jemi,
Armiq te jemi,
Ça dreqin kemi?
Ti ti ti s'ben dot pa mu!

Faktet jane, qe zemer s'ke fakte!
Per baze ke inatin
Qe ke marre ti nga llafet
E ke gjithcka shiringe
Nga bluetooth, thashethemet
Qe ta zhysin ty inatin
Ne kete ceshtje te rreme
Po mos germo ti,
Kot insiston ti
Nuk ka asnje jo
Te teper dalin ty
Mjafton nje grindje ,
Mjafton nje puthje
Nje uragan, po nje
Mendohet te jene dy
Tani te kam perballe
Dhe ne syte lexoj naten
Te kam siklet normal,
Se e di qe shume e zgjatem
Nga nje ane eshte mire
Qe Behesh Xheloze
Bo Bo, mos u bej kaq nervoze

Ref: 2x
Inatin, Inatin,
Inatin e Kom Me Ty
Doja Une Ty Te Takoja
Doli Tjeter S'ishe Ti

(Kam gjithe diten qe te marr ne telefon,
ku dreqin je??)

Amon Me Ler Rehat,
Sot Kam Dal Me Shoqni,
Ma ka dhene Truni me pi,
E sonte du me Pi,
Se s'ka lidhje ato me hi (??)
Qe ndoshta mendon ti,
Ti spo bindesh perseri,
Te zotron ty inati,
Qetesohu e mendohu,
Me njeri tjetrin cfare ne kemi,
E pakuptim e gjitha,
Ndryshe po te jemi,
E ditet te't kalonin,
Si vargje monotone,
Me dashuri te sunduar,
Si ato frazat me zhargone,
Po mos thuaj fjalen,
Kur trurin e ke te ndezur,
Freno Pak o Shpirt,
Se ne kemi per ta hequr,
Inatine e nje jave,
Sa vjen rradha tjeter,
Perplasje qe rindodh,
Por histori e vjeter,
Mos i fry flakes,
Kur prushi nuk eshte shuar,
Mos mi ngacmo telat,
Me njeh nuk jam i huaj,
Mos e thuaj fjalen,
kur ti nuk e mendon,
Mos, mos, moj zemer,
Se kshu po na shkaterron.

Ref: 2x
Inatin, inatin,
Inatin e kom me ty,
Doja une ty te takoja,
doli tjeter s'ishe ti

Une doja te njihja,
te njihja shume pak,
te njihja te plote,
minus si nate (??)
Kujtoja se dija,
por dija shume pak,
Por sa me shume rrija,
Me ty zemer,
aq me shume zgjat,
Hej cuna ktu ka inat,
Hej cuna shume po ju zgjat,
Hej goca mbetet ne klase,
Hej goca s'ju vijme nga pas,
Nervi, stresi, lufta, femra,
loja, dhimbja, truri, zemra,
Jane kudo e s'mund ti ndash,
Inati zbutet avash...

Ref: 2x
Inatin, inatin,
Inatin e kom me ty,
Doja une ty te takoja,
doli tjeter s'ishe ti


Ky tekst u dërgua nga Agnesa   ALDOoooProdukt 28
Featuring: Anila Mimani
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/11/2009
Festivali: Kënga Magjike 2009


Produkt 28 - Inati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Inati".
3. Video është e këngës "Inati", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0