Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qamili I Vogel & Salih Berisha - Këngë Për Ali Pashë Tepelenën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Hej
njëzet e katër djal'o
pashallar'e
se n'Janinë more
vajt'n e ran'e

Zaptun Shkodrën djal'o
Elbasan'e
ç'ke Vasiliko mori
pse po kan'e

Hej
ç'ke Vasiliko mori
pse po kan'e
serasqeri na mori
o kalan'e

Kjo kalaja djal'o
n'bregdet t'Jonit
karshillëk mor' po na i
bën Stambollit

Hej
kjo kalaja djal'o
me bedena
shumë asllanat more
m'i ka mrena

Lum kalaja djal'o
kën ka mrena
Ali Pashën more
me shtatë zemra

Hej
ç'ka kalaja djal'o
që po dridhet
Ali Pasha more
nuk po lidhetNuk kemi video për këtë këngë.
Qamili I Vogel & Salih Berisha - Këngë Për Ali Pashë Tepelenën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Ali Pashë Tepelenën".
3. Video është e këngës "Këngë Për Ali Pashë Tepelenën", por nuk këndohet nga Qamili I Vogel & Salih Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qamili I Vogel:


Komente 0