A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Pashko Vasa

Feja e shqiptarit
Eshte shqiptaria
Nuk jane dogmat, prrallat
Kisha e xhamia

Eshte besa e burrit
Fjala, perfaqesia
Nuk jane tymi, flaka
cizmja, zallamahia

Nuk jane thashethemet
Shpifja,lemeria
Eshte uniteti
Kombi, vllazeria

Nuk jane as revoltat
Dhuna, anarkia
Po eshte ligji, shteti
Vota demokracia

Eshte mirekuptimi
Humanizmi, harmonia
Nuk jane bjeri ti biem
Percarja, marrezia

Jane vlerat e kombit
Thesaret e burimi
Nuk jane interesat
Vjedhja e mashtrimi

Nuk jane sharjet e fyerjet
Perbuzja e injorimi
Eshte problemi, argumenti
Zgjidhja, ballafaqimi

Politika jone
E beri hari kiri
U grabiten pasurit
Ari e floriri

Politikanet tane
Na kane qit me krye ne hi
Po te ishim te bashkuar
Do te ishim superfuqi

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019