A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Qyteti Im

Fieri im i dashur
O yll e o drit
Te dua me zemer
Te dua me shpirt

Kush ta dha ty famen
Portretin, bukurit
Rruget e rrugicat
Plepat e selvit

Kur kujtoj te shkuaren
Tregun, certexhit
Opingat prej lope
Rrogozat e qirite

Me kalojne morrnica
Loti mi djeg syte
Balta e mjerimi
Ishte fati yt

Kur vij te te shoh
Kujtoj nostalgjite
Kujtoj ato vite
Kur hiqnim te zite

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019