Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Tema: Poezi Fabula


La Fonteni

Kush e tha se la Fonteni
Eshte i vetmi ne kete bote
Shkruan prrallza me gomar
Me derrkuc e me zhardhok

Pa shikoni dhine time
Qe eshte me nje bri ne koke
Hipi lart ne maj te ullirit
Kur zbriti u shemb ne toke

S'eshte i vetem la Fonteni
Jam dhe une e s'kemi shok
Kafsheve u japim gjuhe
Bisedojme kok me kok

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0