A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

Dante Aligieri

Ku e gjeti dijen
Heret ne mesjete
Dante Aligieri
I pavdekshem mbet

Po te ishte sot
Do ishte profet
Do te qendronte lart
Mbi shekullin e njezet

Jo si Kadareja
Po ben dyzete vjet
Per nje copez nobel
Prapa deres mbet

Dante Aligieri
Nuk rrodhi, su tret
Eci neper shekuj
Komedia flet

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019