Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesi

Mesuesi im i par
Kurr s'me ka munguar
Bashk neper dekada
Kemi rrugetuar

Ne kujtesen time
E kam regjistruar
E kujtoj kahera
Rrenj ka leshuar

E kujtoj kahera
Per te shkruaj e flas
Kur hynte i vrejtur
Drit bente ne klas

Kur klasa shkelqente
Hynte buzagas
Sa bente apelin
Me ngrinte ne derras

Kur me merej goja
Kurr s'me presionoi
Me fjal nuk me fyeu
Kurr nuk me qelloi

Me hapi dritaren
Me sy te shikoi
Natyren e bukur
Si ta perceptoi

Mesuesi im i par
Nisi te me mesoi
Gjysho Fejzullaun
Kurr s'do ta harroj

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet