A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Tre Shoket

Qeni, macoku e patoku
Te tre u bene shoke
Hanin pinin ne nje pjate
Te tre luanin e loznin tok

Kur vapa filloi u nxe
U hodhen ne det u lan
Macoku nuk dinte not
Te mbytej shoket se lan

Shoket e nxoren ne breg
I dhane frym e shpetuan
Dreken e shtruan ne lokal
Me shampanj e festuan

E gedhin me kenge gazmore
Trilili e tralala
Te na rroje shoqeria
Luajm e lozim bejme shaka

Tralala e trilili
E thyen curlen, cifteline
Kori zogjve perpiqte krahet
E gedhin gjere ne agim

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019