A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Lulet Festive

Luli, Lela e Lulieta
Mbledhin lule bejne buqeta
I thurin i bejne kuror
Do te festojne 1 Qershor

Bashke me diellin mengjesor
Femit kapur dore per dore
Kercejn, dridhen, rrotullohen
Bashke me festen argetohen

Jane te qeshur te gezuar
Festa nuk ka te mbaruar
Kur mbaron festa madhore
Femijet shkojne blejne akullore

Kur afron fest e femijeve
Lulet jane per bukuri
Natyra u ka dhene ngjyrat
Lulishtari mbi kok u rri

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019