A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Cicerimat

Zockezat e vogla
Dalin cicerojn
Ndryshojne atmosferen
Boten gjallerojne

Dimrin e lane pas
Ngrohtesi kerkojne
Kaltersine e qiellit
Drite qe te shikojne

Zockezat e vogla
Hapin krahet e shkojne
Qendrojne neper degeza
Folezat ndertojne

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019