A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Radio Tirana

Po ju flet Radio Tirana
Nga majat e lartesise
Eshte zeri i fitimtareve
I martireve te lirise

Eshte zeri i partizaneve
I bijeve te Ilirise
Qe u ngriten mbi tiranet
Per lirin e Shqiperise

Bene lufte legjendare
Ne beteja ata rane
Rane ashtu sic bien lisat
Ne fortun e ne tufan

Lufta zgjati kater vite
Me pushtues e zabrahan
U ngrit ne kembe vegjelia
Per liri e per vatan

Po ju flet Radio Tirana
Ky eshte zeri i vertete
Qiejt tane do te jene te cilter
Kjo toke do te lulezoje per jete

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019