A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Hormoni

Ne kete bote ne kete katrane
Sapunin per djath po hane

Ham, ham,cfare s'po hame
Hame mish qeni per sallam

Ne kete bote ne kete mavri
Po hame kungullin per sharqi

Ja nje tjeter si surpriz
Po hame djall e po hame gjize

Me vaj palme i ka ngjiz
Behet cakull nen kerthize

Tregu i zi na i ka fut
Ne vend te mjaltit po blejme m..

Kur kishim shokun Enver
Hanim buken me sheqer

Me buke me hudhra e me qepe
Rritej femija ne djep

Beheshin burra beheshin lisa
Nuk pinin hormon nga sisa

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019