A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Femijet E Lagjes

Femijet e lagjes sime
Dalin heret ne sabah
Mbushin rruget e rrugicat
Qeshin luajn e bejn shaka

Jane te shkathet te edukuar
Lum per nene per baba
Lum si ne lum si ta
Lum si lagja qe i ka

Femijet e lagjes sime
Jane te mire sa me s'ka
Nuk kane fushe s'kane ambiente
Bota do te flase per ta

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019