A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Hatllaret

Kuajt hatllar kane dale ne lem
Te dy jane ngritur ne kembe
Lel per lel e dhemb per dhemb
Koken kane per ta ngrene

Mjer ky popull ky mavri
Do te korre e do te shi
Ne lem kur haen hatllaret
Shkelmat pas i pin gomaret

Shkelma pi edhe fshatari
Kur i mbre te strumbullari
Kuajt hatllar kur terbohen
Ne psiqiatri shtrohen, kurohen

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019