A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Natyra (Pjesa E Dyte)

Kur celin bajamet
Cel edhe qershia
Cel kumblla e dardha
Pjeshka zerdelia

Ne lendina luajm
Me shqerrat me qete
Pelat hingelline
Ngrene bishtin perpjete

Kuajt e gomaret
Cane neper det
Arat i lane shterpa
Iken ne kurbet

Natyra lulezon
Po mbeti e shkrete
Njeriu po e shkaterron
Me doren e vet

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019