A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Hymni I Femive

Hymni i femive
Jane vete femite
Jane lulet e jetes
Jane mrekullite

Jane dielli, jane drita
Jane rrezet e tin
Jane yjet qiellor
Qe ndricojne shtepine

Jane ata zambaket
Qe celin baces
Filizat e njome
Qe rriten me ves

Jane flutrat e bardha
Te lehta krahe shkruar
Jane lulet plot ngjyra
Qe i mbajm ne duar

Jane ata aroma
Tharmi i jetes sone
Jane embrioni
Qe cel e lulezon

Jane ata filizat
Qe rriten cdo dite
Kur ata kendojne
Atdheut i japin drit

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019