Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Tema: Poezi Fabula


Dhelpra Dhe Zogu

Dhelpra i thosh zogut
Me zen melankolik
Eja ketu te nena
Hic mos ki frik

Qenke shume i bukur
Sy shqiponj simpatik
Une te mbroj nga bufi
Ai eshte i lig

Jo i thoshte zogu
Do shkoj te mamaja
Mbeta ketu te plehu
Krimba te vegjel po haja

Zogu hapi krahet
Iku fluturoi
Dhelpren grabitqare
Jo nuk e degjoi

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0