Më mbaj mend (për 1 muaj)

Liria

Liri ka shqiponja
Qe fluturon ne qiell
Ha e pi ne bjeshke
Korr atje ku s'mbjell

Gomari i shkrete
Punon dhe te djele
Liri ka litarin
Shullehet ne diell

Per lirin kane shkruar
Shkrimtar e poet
Liri ketu ne toke
Kurre s'do te kete

Liri do te kete
Kur dielli te agoje
Shqiponjen e gomarin
Drejtesia ti gjykoje njesoj

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet