Më mbaj mend (për 1 muaj)


Filozofia E Drejtesise

Filozofia e Drejtesise
Rrenjet i ka te thella shume
Te ura ne thellesi
U hodh me koke ne lum

U mblodhen filozofet
Jo ti epo un
Kur e pan qe se gjeten
U perleshen u zune

Me nentedhjete e shtaten
Katedres kycin i vune
E doni drejtesine
Kerkojeni
Do ta gjeni
Para dymije vitesh
E kerkoi dhe Diogjeni

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet